- I förpackningen ingår
-
- Produktreferens
- 7KOV
- Kan returneras?
-
Ja
Se returvillkoren
En brun cape med huva för medeltida kostymer, fantasy och trollkarlar
Denna extra långa cape i lyxig brun sammet (202 cm) ger en mystisk framtoning åt din outfit tack vare sin imponerande längd och sitt tyg med sammetseffekt.
Med en längd på cirka 202 cm täcker denna bruna cape kroppen för att skapa en imponerande silhuett. Tyget med sammetseffekt har subtila reflektioner som framhäver den djupa bruna nyansen. En stor integrerad huva kompletterar helheten och förstärker tillbehörets gåtfulla aspekt. Den vida skärningen följer naturligt dina rörelser.
Dess bruna färg anpassas enkelt till många karaktärer såsom en trollkarl, en resenär, en munk, en alf eller en fantasyvarelse.
Denna extra långa bruna cape blir idealisk för Halloween, Karnevalen, en medeltidsfest, en fantasykväll eller ett maskeradevenemang.