- I förpackningen ingår
-
- Produktreferens
- 7KOT
- Kan returneras?
-
Ja
Se returvillkoren
En grön cape med huva för kostymer som trollkarl, druid och fantasykaraktärer
Denna extra långa cape i lyxig grön sammet (202 cm) ger en mystisk touch till din utklädnad tack vare sin djupa färg och imponerande längd.
Med en längd på cirka 202 cm täcker denna gröna cape silhuetten för att skapa en majestätisk effekt. Tyget med sammetseffekt har subtila reflektioner som framhäver den smaragdgröna nyansen. En stor integrerad huva kompletterar helheten och förstärker karaktärens gåtfulla utseende. Den vida skärningen följer naturligt dina rörelser.
Dess gröna färg lämpar sig perfekt för att skapa många karaktärer från medeltida och fantasyvärldar, såsom en druid, en magiker, en alf eller en skogsvaktare.
Denna extra långa gröna cape blir idealisk för Halloween, karnevalen, en medeltidsfest, en fantasykväll eller vilket maskeradevenemang som helst.