- I förpackningen ingår
-
- 1 tutu med resår i midjan
- Produktreferens
- 7IH3
- Kan returneras?
-
Ja
Se returvillkoren
-
Tillgänglig i
-
Unik Storlek 7IH3T01
En blommig och färgstark tutu för en festlig outfit på maskerad
Denna gula tutu med solrosor för vuxna är en kort kjol som är designad för att ge en blommig touch till en fest- eller maskeraddräkt. Dess klargula färg och de dekorativa blommorna för tankarna till sommar och natur.
Denna tutu består av flera lager gul tyll, vilket skapar en tydlig volym runt midjan. Midjebandet är dekorerat med gula solrosor med mörka mittpartier, fördelade runt om för en enhetlig effekt. Längden på denna tutu når ungefär till mitten av låren, vilket gör att den är enkel att ta på och av och kan bäras över leggings, strumpbyxor eller en body beroende på önskad stil.
En gul tutu med solrosor för vuxna är idealisk för karneval, maskerad, temafester med natur- eller blomtema eller ett festligt vårevenemang.
Material: 100% Polyester